wtorek, 8 stycznia 2013

UE otwarta - faktury unijne!

Wygodne rozliczanie - faktury unijne
Zdjęcie pochodzi z serwisu 123rf.com
Unia Europejska przyjęła Polskę pod swoje skrzydła stosunkowo niedawno. Zanim to się stało wymiana handlowa z innymi państwami członkowskimi mogła sprawiać niemałe problemy. Na szczęście wszystko to się zmieniło i możemy bez problemu wystawiać faktury unijne. Korzyści są dostrzegalne też pod postacią podatków celnych, a dokładniej mówiąc ich brakiem.

Mimo jednak, że handel zwykłymi towarami nie jest niczym ograniczany mamy obowiązek prowadzić jego statystyki. Monitorowaniem tego wszystkiego zajmuje się system Intrastat. Ma on za zadanie zbiór informacji dotyczących wymiany handlowej. Na szczęście nie trzeba brać w tym wszystkim udziału, jeśli nie przekroczymy odpowiednich progów sprzedaży. I całe szczęście, ponieważ system ten jest dość skomplikowany.

Reasumując, całe szczęście, że czasy się zmieniły na lepsze i wymiana handlowa między krajami członkowskimi jest o wiele prostsza. Faktury unijne upraszczają nasze rozliczenia, ale niosą za sobą pewne konsekwencje. Nasze transakcje związane z wymianą faktur są dostępne i widoczne w każdej chwili dla Urzędów Skarbowych zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej.

Sprawdź też tekst o fakturach VAT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz